K věci, nebo jen kecy?!

21.04.2014

Jako asi většina lidí sleduji, jak pracují naši poslanci a senátoři. Díky našim hlasům jsou tam, kde jsou, dostávají plat z peněz vybraných na daních... Někdy je mi ale z jejich neprofesionálního, malicherného a nevěcného chování a zbytečně agresivní komunikace hodně smutno.

Nejnověji případ východočeského senátora Vladimíra Drymla.

Loni v červnu urazil lékaře (původem z Jemenu) ze záchranky, který v areálu soukromé vrchlabské nemocnice, řízené panem Drymlem, přistál ve vrtulníku. Přiletěl z Hradce Králové pro vážně nemocnou pacientku s akutním infarktem.

Při dohadování o to, jestli byl přílet vrtulníku vrchlabské nemocnici ohlášený včas, nebo pozdě, křičel senátor na záchranáře, že tam (v jeho nemocnici) nemají co dělat, a na lékaře, "ať se vrátím, odkud jsem přišel. Urazilo mne to, neboť pocházím z arabského světa," řekl pak policii lékař. Což dosvědčilo to několik záchranářů. (Podrobnosti...)

S trochou ironie a nadsázky asi každý pochopíme, že "i ředitel nemocnice má jen jedny nervy" a že ho na poslední chvíli ohlášený přílet záchranářského vrtulníku "mohl vykolejit".

Celý ten trapný incident ale mohl skončit jedním omluvným a vysvětlujícím telefonátem od pana Drymla a symbolicky podanou rukou k usmíření... Zvlášť když oběma, řediteli nemocnice i lékaři ze záchranky, jak předpokládám, jde vlastně o totéž - o pacienty!

Kdepak!

Pan Dryml to hnal dál, od přestupkové komise vrchlabské radnice až k Nejvyššímu státnímu zastupitelství, odkud se věc dostala do Senátu. Pan senátor má totiž imunitu.

Mírně řečeno "prchlivé a nediplomatické" jednání senátora Drymla, které nebylo ani zdaleka výjimečné, tak zaměstnalo naprosto zbytečně desítky lidí placených opět z veřejných (našich) peněz!

A když i senátní mandátový výbor vyhodnotil věc jako senátorův přestupek a za nevhodné chování (a rasovou urážku lékaře) mu uložil 20 tisíc korun pokutu, pan Dryml obvinil výbor z podjatosti. Jako důvod mu posloužilo to, že dva členové výboru jsou "z jeho" Královéhradeckého kraje, který je zřizovatelem záchranné služby zaměstnávající zmíněného jemenského lékaře.

  • Je to profesionální chování zvoleného zástupce občanů?
  • Snaží se ředitel nemocnice a senátor Dryml vyřešit celou záležitost věcně?

Vezměme to jako model

Podobných situací zažívá většina z nás ve svých životech spoustu. V zaměstnání, podnikání, rodině, mezi známými a přáteli...

Namísto pochopení pro druhé jen ješitné hájení svého stůj co stůj. Bez ohledu na následky a zájmy druhých. Místo nadhledu a debaty o věci jako takové, jen uražená "střelba ze zákopu" a obrana vlastního postoje!

Odpovězte si sami, podle vlastních zkušeností, jaké výsledky takový způsob chování a styl komunikace přináší.