Návod k likvidaci

02.06.2014

Vlastně je to jen taková úsměvná maličkost, jakých nás každého potkávají spousty. Protože ale souvisí s komunikací, neodpustím si malou poznámku.

Malé víkendové drama

Koupili jsme za pár kaček nový "produkt". Záměrně Vám zatím neprozradím, jaký. To je součást hry :)

Vybalili jsme ho a začali používat. Měli jsme drobnou nejasnost, a tak jsem nahlédl do návodu. A právě o něm chci mluvit. Už úvodní odstavec mě totiž naprosto dostal!

Blahopřání ke koupi "jakostního produktu" je jen začátek.

Už docela silně mi ale cuká v koutcích úst, když čtu, že se mám "před uvedením produktu do provozu seznámit s celým produktem". Zejména když mě výrobce (dodavatel) otcovsky nabádá, abych "produkt" používal jen v doporučených oblastech (jejichž seznam ale chybí).

Při čtení instrukce, abych s produktem "při předávání třetí osobě předal i všechny příslušné podklady", už se mi smíchy podlamují kolena.

Show ale pokračuje v odstavci Ošetřování, skladování :)

Nejen, že se z našeho nového "produktu" rázem stal "artikl", ale máme ho skladovat "při pokojové teplotě". A to už je podezřelé i dětem s jinak velmi bujnou fantazií :) Ta hlavní rána ovšem přichází právě teď!

Bez jakéhokoli vysvětlení se dozvídáme, že máme svůj nový "výrobek" (hle, už třetí pojmenování na pár řádcích) včetně obalu ZLIKVIDOVAT. Navíc "ekologicky prostřednictvím uznávaného likvidačního podniku"...

Vždyť jsme si ho teprve dnes přinesli domů!

Ani jsme si ho pořádně neužili a už likvidace!

Fňuk!!!!

Cestou k popelnici lituji, že jsem ten návod vůbec bral do ruky. Tolik jsme se těšili, jak si náš "nový produkt/artil/výrobek" užijeme...

Happy end

V popelnici samozřejmě neskončil :)

Jen si tak říkám, jestli tahle snaha dodavatelů komunikovat se všemi zákazníky prostřednictvím jediného, univerzálního návodu není (kromě toho, že z nás dělá idioty) poněkud riskantní.

Co kdyby se nenašlo pár šikovných právníků, kteří by chtěli pro své zklamané klienty vysoudit tučné odškodné za "zmařenou investici" do jejich jakostního produktu. Vzpomeňme si na USA a vysoká odškodnění pro majitele nových praček, které výrobce v návodu předem nevaroval, že v nich nemají prát domácí mazlíčky...

(PS: Celou dobu byla řeč o sadě na kroket!)