Pojďte zmizet beze stopy

10.12.2017
Neříkejte, že vás to taky někdy nenapadlo. Zmizet. Vypařit se jak pára nad hrncem, přesídlot třeba na opačnou stranu zeměkoule a zamést za sebou všechny stopy. Většinu z nás tyhle choutky za krátký čas opustí. Ale ... co když ne?

Přemýšlel jsem o tom minulý týden během schůzky s člověkem, který dělá globálni byznys přes internet, prodává jakousi aplikaci do mobilů. Doslova mi totiž řekl:

"Hele, ryze prakticky je mi jedno, kde zrovna jsem. Potřebuju jen připojení k internetu. A vlastně to ani nemusím dělat já. Když si za sebe někoho vycvičím a zmizím, nikdo si toho hezkých pár měsíců vůbec nevšimne."

Představte si to. Zamknete za sebou a zmizíte. Kam se vám bude chtít. Na jak dlouho se vám bude chtít.

Pusťte na chvíli z hlavy praktické existenční otázky, jako jestli na to máte našetřeno, kdo se vám postará o děti a podobně. Prostě si zmizíte někam, kde vás nikdo nezná, nikdo o vás nic neví, všechny vztahy a pozice mezi lidmi si budujete od nuly. Začínáte s čistým stolem.

Jaké to asi je?

Jak byste se asi cítili?


Narazil jsem na internetu na soukromého detektiva Franka Ahearna, který se tím živí. Nechává mizet lidi. V minulosti pracoval asi 20 let jako "lovec lebek", hledal po celém světě ty, kteří chtěli zmizet. Kriminálníky, podvodníky, naštvané manžely a manželky, dlužníky atd. Když ho to přestalo bavit, postavil se na opačnou stranu.

Ve své profesi je tenhle Amík fakt kanón. Jeden z nejlepších na světě. Perfektně zná postupy a techniky pátračů. Dělal to dvacet let. Ví tedy, jak na ně vyzrát, nebo jak jim práci alespoň pořádně znechutit. Za 10 let nechal zmizet na devadesát lidí. Nikoho z nich zatím (prý) nenašli.

Ahearn před časem prozradil, jaké největší chyby "zmizelci" dělají a jak to naopak udělat, aby se za vámi zavřela voda.

Zajímá vás to?